Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33ABCFB0370R1ZE
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Grinder Type | Conventional |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 2.5 L |
| Brand | KOVAI LAKSHMI |
| Motor Power | 3.0 hp |
| Weight | 50 kg |
| Power | 150 W |
| Rotation Speed | 1440 rpm |
| Grinding Method | Wet |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Bharat Food Machineries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited