Tilting Wet Grinder
We are a leading Manufacturer of tilting wet grinder in coimbatore, tilting wet grinder 3 litre, commercial tilting wet grinder, hotel wet grinder, wet grinder for house and tilting wet grinder from Coimbatore, India.
Tilting Wet Grinder In Coimbatore
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 10,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Phase | Single Phase |
| Brand | Lakshmi |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 5 L |
| Motor | 1 hp |
| Power | 150 W |
| Surface Finish | ss |
| Body Colour | chrome |
| Material | Stainless Steel |
| Rotation Speed | 960 rpm |
| Warranty | 1 year |
| Grinder Type | Tilting |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacture for commercial tilting wet grinder ...and we are dealing all over india kindly call us for details ...
Tilting Wet Grinder 3 Litre
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 10,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 5 L |
| Motor | 1 hp |
| Power | 250 W |
| Body Colour | silver |
| Material | Stainless Steel |
| Rotation Speed | 1400 rpm |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacture for tilting wet grinder and we can deliver all over south india kinldy call us for more details..
Commercial Tilting Wet Grinder
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 33,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Litre) | 20 Litre |
| Surface Finish | ss |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacture for commercial tilting wet grinder ...and we are dealing all over india kindly call us for details ...
Hotel Wet Grinder
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 9,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:
We are leading manufacture for commercial tilting wet grinder ...and we are dealing all over india kindly call us for details ...
Wet Grinder For House
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 15,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Capacity | 3 L |
| Usage/Application | Commercial |
| Type | Tilting |
| Brand | KOVAI ;LAKSHMI |
| Grade | Semi Automatic |
| Grinding Time | 30 min |
| Material | Stainless Steel |
We are leading manufacture for commercial tilting wet grinder ...and we are dealing all over india kindly call us for details ...
Tilting Wet Grinder
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:
We are leading manufacture for commercial tilting wet grinder ...and we are dealing all over india kindly call us for details ...
Looking for Tilting Wet Grinder ?