Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33ABCFB0370R1ZE
Approx. Rs 18,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Automation Grade | Semi Automatic |
| Samosa Weight | 30 g |
| Sheet Width | 200 mm |
| Power | 0.5 hp |
| Body Material | Stainless Steel |
| Product Shape | Triangle |
| Machine Type | Table Top |
| Phase | Single Phase |
| Production Capacity | 2000 pcs/hr |
| Capacity | 500 Pcs/Hr |
Approx. Rs 1,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1000 Pcs/Hr |
| Snacks Type | SAMOSA |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Samosa Size | AS PER REQUCIREMENT |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Samosa Weight | 30 g |
| Sheet Width | 150 mm |
| Power | 0.5 hp |
| Body Material | Stainless Steel |
| Product Shape | Triangle |
| Machine Type | Floor Model |
| Phase | Single Phase |
| Country Of Origin | Made In India |
| Production Capacity | 2000 pcs/hr |
| Capacity | 1000 Pcs/Hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Explore More Products
© Bharat Food Machineries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited