Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33ABCFB0370R1ZE
Approx. Rs 25,800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 4*2 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Storage Details | Yes |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Number of Drawers | 2 Drawers |
| Usage/Application | Restaurant |
Approx. Rs 70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Motor Power (HP) | 3 HP |
| Production Capacity | Up to 50 kg/hr |
| Grinding Capacity (kg/hr) | 40-60 kg/hr |
| Operation Mode | Automatic |
| Motor Power | Upto 3 HP |
| Pulverizer Type | Standard Pulverizer |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Type of Machine | Blower Pulverizer |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 10 Kg/hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Body Material | Stainless Steel (SS) |
| Chamber Type | Double Chamber |
| Suitable For | Spices |
| Chamber Size (inch) | 10 inch |
Approx. Rs 30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size (L x W) | 3 ft x 2 ft |
| Material Grade | 304 Grade |
| Size | 24x30 Inches |
| Table Type | With Undershelf |
| Usage/Application | Industrial |
| Steel Gauge | 18 Gauge |
| Number of Undershelves | 2 Shelves |
| Height | 850 mm (33.5 in) |
| Equipment Type | Commercial Mixer Machine |
| Table Shape | rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 2,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Machine Type | Rack Conveyor |
| Rack Size | 500×500 mm |
| Installation Type | Counter Top |
| Wash Capacity | 40 racks/hr |
| Water Consumption(Litre) | 10 L |
| Power Rating | 3 kW |
| Heating Type | Electric Heating |
| Noise Level | 60 dB |
| Warranty | 1 Year |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Usage | Plates, Glasses |
| Body Material | SS 316 |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material Grade | SS304 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Restaurants |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Design Type | Standard |
| Table Top Material | SS |
Approx. Rs 25,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 24x30 Inches |
| Usage/Application | Hotel |
| Table Shape | Rectangle |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Color | Silver |
| Grade | SS 302 |
| Height | 3 Feet |
| Length | 5 Feet |
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 24x30 Inches |
| Usage/Application | Hotel |
| Table Shape | Rectangle |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Height | 34 inches |
Approx. Rs 15,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Table Type | Dining Table |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 5*2 Feet |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 5x2.5 ft |
| Storage Details | No |
| Usage/Application | Restaurant |
| Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Stainless Steel Grade | SS 202 |
| Surface Finish | Polished |
| Table Height | 3 ft |
Approx. Rs 32,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Restaurant |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 600x1200x760 mm (LxWxH) |
| Shape | Rectangular |
| Grade | 304 |
Explore More Products
© Bharat Food Machineries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited